Dřevěné terasy | Venkovní dřevěné terasy

Venkovní dřevěné terasy

dřevěné terasy BANGKIRAI

Pro venkovní terasy, balkony, chodníčky, zpevněné plochy u bazénů a jezírek nabízíme venkovní dřevěné terasy, a to hned ve čtyřech variantách.

Nejoblíbenější a nejznámější je dřevina BANGKIRAI, ta se importuje z Indonesie. Další dřevina s téměř stejnými vlastnostmi je MASSARANDUBA, ta se dováží převážně z Jižní Ameriky.

Všechny tyto skutečnosti a vlastnosti činí dřeviny BANGKIRAI a MASSARANDUBA jako jednu z nejvhodnějších pro využití na venkovní architekturu.
V naší nabídce najdete i terasy ze Sibiřského modřínu.


dřevěné terasy BANGKIRAI Tato oblíbená dřevina zaručuje slušnou životnost a je tak zajímavou, lacinější alternativou dřevěné terasy. Sibiřský Modřín je znám svou hustotou, řadí se mezi polotvrdé dřeviny a určitě také splní Vaše požadavky na trvanlivý materiál pro Vaší terasu. Tento materiál obsahuje zdravé nebo pevně zarostlé suky a to bez omezení.
Novinkou pro letošní sezonu je materiál ThermoWood. O tomto materiálu se hovoří již déle, ale teprve až teď nám připadá dostupnější...
Jde vlastně o finskou borovici, která se dále tepelně zpracuje. ThermoWood vzniká speciální tepelnou úpravou při cca 210 °C . Tímto procesem materiál získává trvalou rozměrovou stabilitu, zvýšenou trvanlivost a odolnost proti hnilobě a dřevokazným houbám. Snížením vlhkosti materiálu o více než 50% je maximálně zredukováno bobtnání a sesychání materiálu. Navíc jsou maximálně zredukované známé problémy dřeva jako vydutí, kroucení, zkřivení a jiné deformace.

dřevěné terasy THERMOWOOD


V průběhu výrobního procesu ThermoWood získává hřejivou a atraktivní hnědou barvu. Tato barva je shodná a konzistentní po celé ploše a v řezu každého kusu ThermoWoodu. Barva tmavne v závislosti na použitém výrobním procesu, čím vyšší je teplota, tím je barva tmavší. Jako u všech přírodních materiálů rovněž u ThermoWoodu jeho barva časem bledne působením ultrafialového záření slunce. K zachování původní barvy se doporučuje použít nátěr proti ultrafialovému záření.

 

Obě tyto dřeviny jsou přímo použitelné pro vnější účely bez jakékoliv impregnace či nátěrů. Dodávají se v oboustraně drážkovaném profilu, tento materiál je velice tvrdý a má životnost okolo 20 let.

dřevěné terasy MASSARANDUBA

Tyto dřeviny mají vysokou hustotu vláken, netříští se a dodávané profily jsou bez suků. Jsou neuvěřitelně odolné vůči hnilobě, houbám a plísním.

Vysoká přirozená odolnost dřevin a hnědorůžová až hnědočervená barva vytvářejí v kombinaci s travnatým porostem, kamenem či dlažbou příjemný dojem. 

Pro zastavení procesu oxidace dřeva a oživení přirozené barvy materiálu se doporučuje použít terasový olej Woodprotector, který u nás také zakoupíte. Dřevěné terasy se dodávají v profilech 25x145 mm , délky jsou od 3600 do 5100 mm. Pro výrobu podkladní konstrukce se používá stejný materiál, převážně v profilu 45 nebo 42x70 mm, který má také drážkovaný povrch. Nově jsme do nabídky doplnili i hranoly v rozměru 90x90mm.

dřevěné exotické terasydřevěné terasydřevěné exotické terasy